Facebook Ad Senior

48 662 247 973

info@adsenior.pl

Zadbaj o wiedzę – spotkania z psychologiem: trudności w opiece nad osobą starszą z demencją (część pierwsza)

Zadbaj o wiedzę – spotkania z psychologiem: trudności w opiece nad osobą starszą z demencją (część pierwsza)

Zostawiam Państwu kilka wskazówek jak radzić sobie w pewnych trudnych sytuacjach opieki nad osobą starszą z demencją.

Dziś o trudnościach z przyjmowaniem jedzenia.

 

Trudności z jedzeniem, przeżuwaniem, łaknieniem są związane z zaburzeniem działania części mózgu związanej z tymi funkcjami.

Większość osób z demencją doświadcza utraty wagi niezależnie od ilości przyjmowanego pożywienia. Jest to związane z procesem chorobowym.

 

O co warto zadbać:

• ostrożnie, z cierpliwością i troską karmić osobę starszą

• warto zadbać o odpowiednią dietę, najlepiej pod opieką dietetyka (jeśli to możliwe), który pomoże dobrać rodzaj i ilość posiłków adekwatnie do potrzeb seniora, aby dieta była lekkostrawna i pełnowartościowa

• najlepiej gdy posiłki są przygotowywane ze świeżych i naturalnych produktów (unikać ostrych przypraw i przetworzonej żywności)

• ważna jest regularność posiłków - 4-5 małych porcji posiłków dziennie w odstępach 2,5 - 3 godzinnych, rytm posiłków ustalić wraz z seniorem

• uwzględniaj w miarę możliwości upodobania seniora, co do posiłków i rytmu

• zadbaj o to, żeby osoba starsza nie spożywała posiłków samotnie (jeśli samodzielnie je), towarzystwo sprzyja dobremu nastrojowi i pobudza apetyt

• systematycznie sprawdzać wagę, aby zachować czujność

• Troskliwe zadbanie o seniora wpływa na wzmocnienie zaufania między Wami, co wpływa na komfort trudnego zadania, jakim jest opieka nad osobą starszą. Zbudowanie dobrej wspólnej relacji sprzyja lepszemu samopoczuciu osoby opiekującej się. Im lepiej czuję się senior, tym większa satysfakcja osoby opiekującej się i większy jej spokój wewnętrzny, co sprzyja poprawie stanu seniora i wzajemnego porozumienia.

 

Beata Bus, psycholog

Dołączam link do mojego profilu

https://www.facebook.com/Beata-Bus-psycholog-112058996909994/

NALEŻYMY DO

SAZ

KONTAKT

Ad Senior Plus sp. z o.o. sp. k.
ul. Zamkowa 6/3
65-086 Zielona Góra

email: info@adsenior.pl

REFERENCJE

Chciałabym serdecznie podziękować za dotychczasową udaną współpracę, bardzo dobry kontakt z firmą, pomoc i wsparcie w trudnych chwilach. Dziękuję za dobre rady, udane zlecenia, trafnie dobrane oferty do moich oczekiwań i doświadczenia. Dziękuję za dołożenie wszelkich starań, aby wyjazdy okazały się udane!

Małgorzata (województwo lubuskie)