Facebook Ad Senior

48 662 247 973

info@adsenior.pl

Język niemiecki – zaplanuj naukę

Język niemiecki – zaplanuj naukę

Pamiętacie o nauce języka niemieckiego? Warto wypracowywać nawyki. Dlatego spróbuj zaplanować sobie tygodniowy rytm nauki.

Rozpisz sobie i zaplanuj na kolejne dni w tygodniu naukę kilku nowych słówek dziennie, a także, choć jeden nowy zwrot czy wyrażenie. Na początku skup się na słownictwie związanym z tym, czym się zajmujesz i potrzebnym Ci, na co dzień. Wypracuj w sobie nawyk codziennego zaglądania do kalendarza i realizowania zaplanowanej nauki. Spróbuj też znaleźć, chociaż trochę czasu w wolnej chwili na słuchanie i oglądanie programów niemieckojęzycznych. W planowaniu uwzględnij czas na czytanie. Na początku sięgnij po gazetę i spróbuj czytać krótsze teksty. Na pewno początki będą trudne, ale z czasem okaże się, że rozumiesz coraz więcej. A dla tych, którzy już w sposób komunikatywny posługują się językiem może warto skorzystać z audiobooka i posłuchać chwilę przed snem, albo w tradycyjnej formie po prostu sięgnąć po książkę w języku niemieckim?

Zaglądaj też na naszego bloga https://www.adsenior.pl/blog gdzie podpowiadamy jak uczyć się języka i na nasz profil na Facebooku https://www.facebook.com/adsenioropiekanadseniorami/ Sprawdzaj swoją znajomość języka śledząc kolejne lekcje niemieckiego https://www.adsenior.pl/jezyk-niemiecki oraz zwroty i wyrażenia. Dzięki temu z tygodnia na tydzień możesz w przystępnej formie i w niezbyt dużej ilości uczyć się kolejnych słów i zwrotów. Co jakiś czas warto sprawdzić, ile z tego na stałe zostało w Twojej pamięci. Nie martw się, jeśli coś zapomnisz. Po prostu powtórz i idź dalej do przodu. Zobaczysz, że już nawet po dwóch czy trzech tygodniach okaże się, że umiesz coraz więcej.

Za nami już lekcje, w których poznawaliśmy podstawowe słownictwo związane z porami roku, przyrodą, czasem, podróżą, transportem. Poznaliśmy też zasób słów dotyczący kolorów, liczb, kształtów i miar oraz bardziej zaawansowane słownictwo związane z higieną i pielęgnacją ciała, wizytą u lekarza czy w sklepie. W sumie za nami już ponad 120 lekcji.

Znajdziesz je tutaj 

https://www.adsenior.pl/jezyk-niemiecki

np.

https://www.adsenior.pl/jezyk-niemiecki/lekcja-6-ich-heie-nazywam-sie

https://www.adsenior.pl/jezyk-niemiecki/lekcja-3-hygiene-und-krperpflege-higiena-i-pielegnacja-ciala

https://www.adsenior.pl/jezyk-niemiecki/lekcja-98-beim-arzt-u-lekarza-cz-3

 

Śledźcie nas, czytajcie i przyswajajcie na bieżąco nowe słownictwo.

I na koniec jeszcze 3 nasze rady:

- Wykorzystuj sposobności, czyli pamiętaj, że nie ma lepszej okazji do poprawiania swojej umiejętności posługiwania się językiem niemieckim niż przebywanie wśród Niemców.

- Pamiętaj nikt Cię nie ocenia. Najważniejsza jest chęć komunikowania się i uczenia się języka. To każdy docenia.

- Ciesz się z każdego nawet najmniejszego sukcesu, nowego użytego zwrotu czy słówka.

 

 

NALEŻYMY DO

SAZ

KONTAKT

Ad Senior sp. z o. o.
ul. Zamkowa 6/3
65-086 Zielona Góra

email: info@adsenior.pl

REFERENCJE

Bardzo dobra firma, uczciwa i solidna, godna polecenia. Wynagrodzenie zawsze w terminie, składki odprowadzane do ZUS-u od średniej krajowej, karta EKUZ, stały kontakt z szefem, który zawsze służy pomocą w razie problemu. Współpraca układa nam się bez zarzutu, mogę każdemu polecić tę firmę z pełną odpowiedzialnością. Pracuję już drugi rok i jestem bardzo zadowolona.

Emiliana z okolic Bydgoszczy