Facebook Ad Senior

48 662 247 973

info@adsenior.pl

Język niemiecki – zaplanuj naukę

Język niemiecki – zaplanuj naukę

Pamiętacie o nauce języka niemieckiego? Warto wypracowywać nawyki. Dlatego spróbuj zaplanować sobie tygodniowy rytm nauki.

Rozpisz sobie i zaplanuj na kolejne dni w tygodniu naukę kilku nowych słówek dziennie, a także, choć jeden nowy zwrot czy wyrażenie. Na początku skup się na słownictwie związanym z tym, czym się zajmujesz i potrzebnym Ci, na co dzień. Wypracuj w sobie nawyk codziennego zaglądania do kalendarza i realizowania zaplanowanej nauki. Spróbuj też znaleźć, chociaż trochę czasu w wolnej chwili na słuchanie i oglądanie programów niemieckojęzycznych. W planowaniu uwzględnij czas na czytanie. Na początku sięgnij po gazetę i spróbuj czytać krótsze teksty. Na pewno początki będą trudne, ale z czasem okaże się, że rozumiesz coraz więcej. A dla tych, którzy już w sposób komunikatywny posługują się językiem może warto skorzystać z audiobooka i posłuchać chwilę przed snem, albo w tradycyjnej formie po prostu sięgnąć po książkę w języku niemieckim?

Zaglądaj też na naszego bloga https://www.adsenior.pl/blog gdzie podpowiadamy jak uczyć się języka i na nasz profil na Facebooku https://www.facebook.com/adsenioropiekanadseniorami/ Sprawdzaj swoją znajomość języka śledząc kolejne lekcje niemieckiego https://www.adsenior.pl/jezyk-niemiecki oraz zwroty i wyrażenia. Dzięki temu z tygodnia na tydzień możesz w przystępnej formie i w niezbyt dużej ilości uczyć się kolejnych słów i zwrotów. Co jakiś czas warto sprawdzić, ile z tego na stałe zostało w Twojej pamięci. Nie martw się, jeśli coś zapomnisz. Po prostu powtórz i idź dalej do przodu. Zobaczysz, że już nawet po dwóch czy trzech tygodniach okaże się, że umiesz coraz więcej.

Za nami już lekcje, w których poznawaliśmy podstawowe słownictwo związane z porami roku, przyrodą, czasem, podróżą, transportem. Poznaliśmy też zasób słów dotyczący kolorów, liczb, kształtów i miar, a nawet słownictwo związane z higieną i pielęgnacją ciała. W sumie za nami już 18 lekcji.

np.

https://www.adsenior.pl/jezyk-niemiecki/lekcja-6-ich-heie-nazywam-sie

https://www.adsenior.pl/jezyk-niemiecki/lekcja-3-hygiene-und-krperpflege-higiena-i-pielegnacja-ciala

https://www.adsenior.pl/jezyk-niemiecki/lekcja-15-hinten-unten-oben-za-na-dole-na-gorze

 

A we wrześniu przygotowaliśmy kolejne lekcje języka niemieckiego, w których omawiamy części ciała, wizytę u lekarza, czy choroby. Przygotowujemy także krótkie porady w języku niemieckim jak wezwać pomoc, oraz słownictwo dotyczące określeń niektórych podstawowych symptomów schorzeń, w których będziemy chcieli połączyć dwie rzeczy: język niemiecki i podstawową wiedzę na ten temat.  Już wkrótce pojawią się na naszym profilu na Facebooku –https://www.facebook.com/adsenioropiekanadseniorami/

 Śledźcie nas, czytajcie i przyswajajcie na bieżąco nowe słownictwo.

I na koniec jeszcze 3 nasze rady:

- Wykorzystuj sposobności, czyli pamiętaj, że nie ma lepszej okazji do poprawiania swojej umiejętności posługiwania się językiem niemieckim niż przebywanie wśród Niemców.

- Pamiętaj nikt Cię nie ocenia. Najważniejsza jest chęć komunikowania się i uczenia się języka. To każdy docenia.

- Ciesz się z każdego nawet najmniejszego sukcesu, nowego użytego zwrotu czy słówka.

 

 

NALEŻYMY DO

SAZ

SAO

KONTAKT

Ad Senior Plus sp. z o.o. sp. k.
ul. Zamkowa 6/3
65-086 Zielona Góra

email: info@adsenior.pl

REFERENCJE

Jako mój pracodawca pan Dariusz z firmy Ad Senior sp. z o.o. sp. k. w Zielonej Górze zawsze sprawdza się znakomicie. Nasza współpraca trwa już 4 lata, w ciągu tego czasu wiele razy mogłam liczyć na rzetelność i zaangażowanie ze strony pracodawcy. W razie problemów w czasie pracy pan Dariusz zawsze reaguje na zaistniałą sytuację, jest pod telefonem, nigdy nie odczułam pozostawienia mnie bez opieki. Firma jest solidna, skupiająca się na pracownikach i ich potrzebach. Jestem zadowolona ze współpracy i chętnie polecę tę firmę innym osobom.

Eugenia, opiekunka osób starszych z Zielonej Góry