Facebook Ad Senior

48 662 247 973

info@adsenior.pl

Wakacyjne aktywności cz. 2

Wakacyjne aktywności cz. 2

 

 

 

 

 

 

W trakcie wakacyjnych miesięcy zachęcamy do aktywności turystycznych na terenie Polski, a także Niemiec! Nie trzeba jechać daleko, by zobaczyć urokliwą przyrodę, interesujące obiekty, czy zaczerpnąć z piękna zabytków. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które mogą Państwa zaciekawić, a które można zwiedzić będąc w Niemczech.

 

Berlin - Altes Museum - Stare Muzeum w Berlinie. Sam budynek jest obiektem godnym uwagi, zbudowany w latach 1823-1830, jest przykładem klasycystycznej architektury, która czerpała z antycznych osiągnięć. Wejście z rzędem kolumn jońskich nie bez powodu przywodzi więc na myśl starożytny Rzym czy Grecję. Obecnie w obiekcie oglądać można wystawę sztuki etruskiej, greckiej i rzymskiej z okresu antyku. Budynek jest zaprojektowany w sposób inkluzywny, co oznacza, że jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami, w tym niepełnosprawnością ruchową, słuchu i wzroku. Wystawy oglądać można w godzinach 10:00-18:00 codziennie, oprócz poniedziałków. 

 

 

Drezno - Gemäldegalerie Alte Meister. Dla fanów sztuki malarskiej, obowiązkowym punktem zwiedzania Drezna powinno być Galeria Obrazów Starych Mistrzów. Muzeum mieści się w zabytkowym Zwingerze, pięknym rokokowym zespole architektonicznym z polskim wątkiem! Obiekt został wzniesiony na zlecenie polskiego króla - Augusta II Mocnego, który w XVII wieku pełnił rolę elektora Saksonii. W galerii można zobaczyć niezliczoną ilość dzieł z różnych epok, a także przez szybę obserwować proces renowacji obrazów, wykonywaną przez profesjonalistów. Wizyta w tym muzeum na pewno zajmie trochę czasu, ale bez wątpienia warto obejrzeć tak bogate zbiory malarstwa europejskiego, w których zasobach znajdują się bardzo znane dzieła np.: Madonna Sykstyńska, autorstwa Rafaela. Zwiedzać można od 10:00 do 18:00 codziennie, z wyjątkiem poniedziałków.

 

 

Monachium - Schloss Nymphenburg. Dla tych, którzy lubią spacerować i podziwiać piękną architekturę polecamy zespół parkowo-pałacowy Nymphenburg. Kompleks budynków, w którego skład wchodzą pawilony boczne, pawilon środkowy, powozownia, pałacyk myśliwski, samotnia, pałacyk z basenem kąpielowym, zespół domków i pawilon chiński, znajduje się w rozległym parku. Nymphenburg jest ogromnym zespołem obiektów, którego zwiedzanie może być prawdziwą przyjemnością, wszystkie budynki są utrzymywane w bardzo dobrym stanie. Warto zajrzeć do ich wnętrz, ponieważ wyjątkowy, bogaty w ornamenty styl rokoka naprawdę zachwyca. Szczególnie piękna jest Sala Luster, którą zobaczyć można w wyżej wymienionym pałacyku myśliwskim. Główna brama do parku otwierana jest o 6:00, a zamykana o 21:30.

 

 

Hanower - Ogrody Herrenhausena. Dla miłośników przyrody polecamy Ogrody Herrenhausena, barokowe założenie parkowe składające się z Wielkiego Ogrodu, Berggarten, Georgengarten i Welfengarten. Wielki Ogród w Herrenhausen jest jednym z najważniejszych ogrodów barokowych w Europie i jest historycznym sercem Ogrodów Herrenhausen. Berggarten, również znajdujący się w Herrenhausen, przekształcił się z ogrodu warzywnego i szkółkarskiego w ogród botaniczny. Georgengarten i Welfengarten zostały natomiast zaprojektowane w stylu angielskich ogrodów. Ogrody są dostępne dla zwiedzających codziennie w godzinach 9:00 - 20:00. W miesiącach letnich można trafić na różnorodne koncerty, pokazy czy Międzynarodowe Zawody Sztucznych Ogni, które odbywają się w pięciu terminach od maja do września.

NALEŻYMY DO

SAZ

KONTAKT

Ad Senior Plus sp. z o.o. sp. k.
ul. Zamkowa 6/3
65-086 Zielona Góra

email: info@adsenior.pl

REFERENCJE

Chciałabym serdecznie podziękować za dotychczasową udaną współpracę, bardzo dobry kontakt z firmą, pomoc i wsparcie w trudnych chwilach. Dziękuję za dobre rady, udane zlecenia, trafnie dobrane oferty do moich oczekiwań i doświadczenia. Dziękuję za dołożenie wszelkich starań, aby wyjazdy okazały się udane!

Małgorzata (województwo lubuskie)