Facebook Ad Senior

48 662 247 973

info@adsenior.pl

Wakacyjne aktywności cz.1

Wakacyjne aktywności cz.1

 

 

 

 

 

 

Podczas wakacyjnych tygodni warto przeznaczyć czas na zwiedzanie. Polska oferuje wiele interesujących miejsc, wartościowych muzeów, pięknych obiektów przyrodniczych, dlatego zachęcamy do eksplorowania kraju podczas weekendów i urlopów. Przedstawiamy dziś kilka propozycji na krótsze i dłuższe wycieczki po naszym kraju.

 

  • Poznań - Zamek Cesarski. Zamek Cesarski w Poznaniu to eklektyczna budowla z początku XX wieku, która została wzniesiona dla ostatniego cesarza niemieckiego - Wilhelma II. Obecnie w obiekcie znajduje się Centrum Kultury Zamek, kino pałacowe oraz muzeum, w którym często goszczą wystawy czasowe. Podczas pobytu w Poznaniu warto przeznaczyć czas na zwiedzanie tej pięknej budowli, wnętrza zamku można zobaczyć po zakupie biletu, w którego cenie dostać można również audioprzewodnik, który wprowadzi dokładniej w historię tego miejsca. Oprócz tradycyjnego zwiedzania można się skusić na organizowane wydarzenia np.: “Ze spokojem” - zwiedzanie zamku w wolnym tempie (12:00, 01.08.2023, 08.08.2023, 22.08.2023), lub “Zwiedzanie zamku z latarkami” - nocne oprowadzanie (22:00, 02.08.2023). 

 

  • Kraków - Muzeum Narodowe w Krakowie - Sukiennice. - dla miłośników sztuki ciekawym miejscem będzie galeria malarstwa w Sukiennicach na rynku głównym w Krakowie. Podczas pobytu w dawnej stolicy Polski zachęcamy by udać się właśnie tam, do zbiorów malarstwa. Wystawa oferuje bardzo znane dzieła z XIX wieku, w tym “Portret Stanisława Augusta Poniatowskiego” autorstwa Marcellego Bocciarelliego, czy “Pochodnie Nerona” Henryka Siemiradzkiego. Muzeum jest niewielkie, mieści się na górnym piętrze Sukiennic i pobyt w nim może pomóc odetchnąć chwilowo od gwaru centrum miasta. Muzeum zamknięte jest w poniedziałki, a we wtorek bilety są darmowe.

 

  • Ojcowski Park Narodowy - Dolina Prądnika. Dla tych, którzy najchętniej wypoczywają w naturze proponujemy wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Podczas wyprawy po tym terenie, oprócz kojącego widoku przyrody możemy zobaczyć Jaskinię Łokietka, Jaskinię Ciemną, Zamek Kazimierzowski czy Zamek Pieskowa Skała. Parking przy terenie parku jest płatny, tak samo jak poszczególne atrakcje. Wyjazd do Ojcowskiego Parku Narodowego to na pewno wycieczka, na którą poświęcić trzeba dużą część dnia, jest to intensywna opcja, dla tych, którzy lubią odpocząć aktywnie na łonie natury.

 

  • Wrocław - ZOO. Zoo we Wrocławiu to największy ogród zoologiczny w Polsce i może być ciekawą wycieczką dla starszych, jak i młodszych. Ogród jest domem dla 12 000 zwierząt, przedstawicieli 1100 gatunków. We wrocławskim zoo znajduje się również Afrykarium, w którym oglądać można morskie stworzenia. Wycieczka do tego obiektu to na pewno dobry wybór dla wielbicieli zwierząt, osób ciekawych świata i jego bioróżnorodności oraz dla tych, którzy odpoczywają spacerując. Od kwietnia do września ZOO jest otwarte od poniedziałku do czwartku w godzinach 9:00-17:00, natomiast w weekendy od 9:00 do 18:00.

NALEŻYMY DO

SAZ

KONTAKT

Ad Senior sp. z o. o.
ul. Zamkowa 6/3
65-086 Zielona Góra

email: info@adsenior.pl

REFERENCJE

Chciałabym serdecznie podziękować za dotychczasową udaną współpracę, bardzo dobry kontakt z firmą, pomoc i wsparcie w trudnych chwilach. Dziękuję za dobre rady, udane zlecenia, trafnie dobrane oferty do moich oczekiwań i doświadczenia. Dziękuję za dołożenie wszelkich starań, aby wyjazdy okazały się udane!

Małgorzata (województwo lubuskie)