Facebook Ad Senior

48 662 247 973

info@adsenior.pl

Świąteczne inspiracje

Świąteczne inspiracje

 

 

Dla tych, którzy lubią pracę manualne mamy kilka inspiracji świątecznych na: własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, zimowe wycinanki czy wykonane z masy ozdoby, które pięknie udekorują dom. 

 

 

Kartki świąteczne - technika quiling 

Pierwsze kartki świąteczne w Europie pojawiły się już w XV w., jednak forma jaką znamy do dziś - czyli obrazek z jednej strony, a życzenia z drugiej upowszechniły się w XIX w. Niestety, w obecnych czasach piękna tradycja wysyłania kartek świątecznych powoli zanika… Zachęcamy, by ją kultywować. A może tak zrobić kartkę samemu stosując technikę quilling?

 

Quilling polega na zwijaniu wąskich pasków papieru w ruloniki, a następnie tworzenia z nich przeróżnych wzorów. ❤️

 

 

 

Czego będziesz potrzebować?

  • pasków papieru do quillingu (można je kupić w sklepie plastycznym, przez internet lub wyciąć samodzielnie z kartek ksero - paski muszą być równej szerokości, najlepiej sprawdzą się ok. 3mm) ✂️
  • wykałaczki, naciętej wzdłuż z jednej strony na długość ok. 0,5 -1 cm
  • kleju do papieru
  • sztywnej kartki papieru złożonej na pół, która posłuży za bazę naszej świątecznej kartki

 

Wykonanie:

Jeden koniec paska włóż do nacięcia w wykałaczce i zawiń w rulonik. Gdy zawiniesz cały- pozwól mu delikatnie się rozwinąć, do wybranej przez Ciebie szerokości. Następnie przyklej końcówkę paska, by rulon nie rozwijał się samoczynnie. Możesz zostawić go w formie koła lub delikatnie ścisnąć, tworząc kształt łezki, oka lub banana. Stwórz wiele takich elementów, ułóż z nich wybrany wzór, naklej na kartkę-bazę i napisz życzenia.

Gotowe! Powodzenia w zwijaniu 

 

 

 

 

Wycinanki 

 

Jakie jest Twoje pierwsze skojarzenie, gdy myślisz o zimie? Wiele osób odpowiedziałoby: ŚNIEG! Składający się z miliardów maleńkich śnieżynek, każdej innej i niepowtarzalnej… W ramach świątecznych inspiracji proponujemy kolejną manualną propozycję tym razem prostą wycinankę przedstawiających płatki śniegu, którą można wykorzystać do na wiele sposóbów.

 

 

 

 

 

 

Czego będziesz potrzebować?

  • cienkiej bibułki w kształcie kwadratu (polecamy wymiar ok. 15x15cm). Dobrze sprawdzi się cienka serwetka, bibuła gładka lub papier śniadaniowy. W ostateczności można użyć zwykłej kartki.
  • nożyczek✂️, najlepiej małych do paznokci

 

Spójrz na poniższą instrukcję! Bibułkę złóż na pół i jeszcze raz na pół, do kształtu kwadratu. Następnie jeszcze raz na pół, po przekątnej, a później krótszy bok trójkąta do dłuższego. Uwaga! Pilnuj, pozycji rogu zaznaczonego na instrukcji na czerwono - w przeciwnym razie gwiazdka się rozpadnie. Obetnij fragment zaznaczony linią przerywaną. Powycinaj wybrane kształty - najlepiej sprawdzą się drobne wzory, im więcej papieru wytniesz, tym ciekawszy uzyskasz wzór. Uważaj, aby nie przeciąć wycinanki na 2 części. Na koniec rozłóż wycinankę i podziwiaj efekt!❄️

 

Wycinankę możesz powiesić taśmą klejącą na szybie okiennej, lustrze, ścianie czy ramce. Możesz również wykorzystać ją do wykonania kartek świątecznych.

 

 

 

Ozdoby z masy porcelanowej 

 

Prezentujemy kolejny pomysł na umilenie przedświątecznego czasu. Czy słyszeliście kiedyś o masie porcelanowej? Jest podobna do masy solnej, jednak nie wymaga wypiekania. Jest lżejsza, można ją barwić oraz tworzyć drobne, filigranowe dekoracje z wieloma szczegółami, które pięknie będą wyglądać powieszone na choince. Można ulepić także świąteczne figurki: aniołka, bałwanka czy stajenkę.

 

 

 

Przepis na masę porcelanową

  • pół kubka mąki ziemniaczanej
  • pół kubka białego kleju typu wikol
  • łyżka soku z cytryny
  • łyżka oliwki dla dzieci (możesz ją zastąpić oliwą z oliwek)

 

Dodatkowo przyda się wałek, słomka (do wycinania dziurek do powieszenia na choince) oraz foremki do ciasteczek, nóż lub kieliszek do wykrawania kształtów dekoracji. Możesz także użyć gałązki świerku lub fragmentu koronki do odciśnięcia faktury. Jeśli chcesz - użyj barwników spożywczych lub do jajek i zabarw nimi część masy.

 

Wszystkie składniki wsyp do miski, dokładnie wymieszaj, zagnieć jak ciasto. Rozwałkuj i wycinaj wybrane kształty. Możesz także ulepić figurki. Gotowe prace z masy porcelanowej suszymy na kartce około 12 godzin i nasze dekoracje są gotowe. Figurki mogą schnąć trochę dłużej- około 48 godzin.

 

Powodzenia w lepieniu!

 

NALEŻYMY DO

SAZ

KONTAKT

Ad Senior sp. z o. o.
ul. Zamkowa 6/3
65-086 Zielona Góra

email: info@adsenior.pl

REFERENCJE

Bardzo dobra firma, uczciwa i solidna, godna polecenia. Wynagrodzenie zawsze w terminie, składki odprowadzane do ZUS-u od średniej krajowej, karta EKUZ, stały kontakt z szefem, który zawsze służy pomocą w razie problemu. Współpraca układa nam się bez zarzutu, mogę każdemu polecić tę firmę z pełną odpowiedzialnością. Pracuję już drugi rok i jestem bardzo zadowolona.

Emiliana z okolic Bydgoszczy