Facebook Ad Senior

48 662 247 973

info@adsenior.pl

Poznaj niemieckie landy - Meklemburgia-Pomorze Przednie

Poznaj niemieckie landy - Meklemburgia-Pomorze Przednie

Położony w północno-wschodniej części Niemiec land Meklemburgia-Pomorze Przednie, jak sama nazwa wskazuje, powstał z połączenia dwóch krain: Meklemburgii i Pomorza Przedniego. Region ten od północy ma bezpośredni dostęp do morza, a od wschodu graniczy z Polską. Na próżno szukać tam dużych metropolii i wielkomiejskiego zgiełku. Cały land zamieszkuje jedynie ok. 1.6 miliona mieszkańców. To zdecydowanie mniej niż liczba ludności takich niemieckich miast jak Berlin czy Hamburg. Tym co w Meklemburgii-Pomorzu Przednim najcenniejsze zdecydowanie jest naturalne piękno. Wycieczkę do tego landu szczególnie polecamy miłośnikom morskich klimatów i pięknych widoków. 

Stolicą landu jest znajdujący się w zachodniej części landu Schwerin. Miasto choć niewielkie, otoczone jest aż siedmioma jeziorami. Pomiędzy dwoma z nich znajduje się imponujący zamek Schweriński, dziś siedziba parlamentu Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Oprócz tego w mieście warto zwiedzieć również stare miasto z takimi pięknymi budynkami jak Katedra Najświętszej Maryi Panny i św. Jana czy teatr Meklemburski. Jednak Schwerin nie jest największym miastem landu. Około 90 kilometrów na północny-wschód od stolicy Meklemburgii-Pomorza Przedniego znajduje się miasto portowe Rostock, które zyskało na znaczeniu już w XV wieku kiedy to stał się jednym z najbogatszych miast Hanzy. Miasto może pochwalić się jednym z najstarszych uniwersytetów w tej części Europy oraz trzecim co do wielkości portem w Niemczech. Do innych miast regionu wartych zobaczenia należą Wismar, Stralsund - oba wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, oraz Greifswald. 

Jednak za największy atut regionu uważa się przyrodę i związane z nią piękne widoki. Na terenie landu rozciąga się Park Narodowy Müritz, którego obszar obejmuje pojezierze Meklemburskie wraz z jeziorem Müritz, które jest drugim co do wielkości jeziorem Niemiec. Oprócz tego na obszar landu składają się również wyspy takie jak Rugia - największa wyspa Niemiec czy Usedom. Mimo, że obie te wyspy są powszechnie znane jako cel turystyczny, to Rugia co roku przyciąga większą rzeszę turystów ze względu na wyróżniające ją zjawiskowe kredowe klify, urokliwe plaże i nadmorską architekturę. W północno-wschodniej części wyspy znajduje się Jasmundzki Park Narodowy będący najmniejszym parkiem narodowym w Niemczech. Dla kontrastu, na terenie landu znajduje się też Park Narodowy Vorpommersche Boddenlandschaft. Trzeci co do wielkości park narodowy Niemiec obejmuje półwyspy, wyspy i obszary przybrzeżne, a znany jest jako największe w Europie miejsce zimowania żurawi. 

Jeśli chodzi o kulinaria, w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, tak jak w każdym innym regionie nadmorskim, królują ryby. Można tam zjeść kanapki rybne, zupy rybne oraz dania główne z rybą w roli głównej. Oprócz tego ważnym aspektem kuchni tego regionu są warzywa takie jak ziemniaki czy jarmuż, ale i porastający nadmorskie wybrzeże rokitnik, z którego robione są zupy, desery, ale i nalewki.

Tym smakowitym akcentem zapraszamy Państwa do odwiedzenia Meklemburgii-Pomorza Przedniego!

 

NALEŻYMY DO

SAZ

KONTAKT

Ad Senior sp. z o. o.
ul. Zamkowa 6/3
65-086 Zielona Góra

email: info@adsenior.pl

REFERENCJE

Chciałabym serdecznie podziękować za dotychczasową udaną współpracę, bardzo dobry kontakt z firmą, pomoc i wsparcie w trudnych chwilach. Dziękuję za dobre rady, udane zlecenia, trafnie dobrane oferty do moich oczekiwań i doświadczenia. Dziękuję za dołożenie wszelkich starań, aby wyjazdy okazały się udane!

Małgorzata (województwo lubuskie)