Facebook Ad Senior

48 662 247 973

info@adsenior.pl

Poznaj niemieckie landy - Brandenburgia

Poznaj niemieckie landy - Brandenburgia

Kolejnym przystankiem w naszej podróży po niemieckich landach jest Brandenburgia - przepiękny, zielony land będący doskonałą destynacją dla pragnących odpoczynku od wielkomiejskiego szumu. Idealne miejsce na lekcję historii sztuki pośród kompleksów pałacowych w Poczdamie, aktywny wypoczynek na łonie natury, ale i wymarzone miejsce na relaks i chwilę wytchnienia. 

Brandenburgia jest landem rozciągającym się wokół stolicy Niemiec - Berlina, który jest osobnym landem. Stolicą Brandenburgii jest urokliwy Poczdam. Zwiedzenie tego miasta najlepiej zaplanować na wiosenny lub letni weekend, bo to właśnie wtedy wygląda najokazalej. Będąc w stolicy Brandenburgii koniecznie należy odwiedzić cztery kompleksy wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO: kompleks Sanssouci założony w XVIII wieku przez ówczesnego króla pruskiego Fryderyka II Wielkiego, którego główną atrakcją jest rokokowy pałac o tej samej nazwie, kompleks Babelsberg z letnią rezydencją pary cesarskiej, Nowy Ogród w stylu angielskim pośród którego znajduje się pałac Cecilienhof zbudowany w XIX wieku i będący przy okazji ostatnim pałacem wzniesionym przez Hohenzollerów, oraz barokowy pałac i park Sacrow, w którym znajduje się również kościół Zbawiciela. Oprócz tego, w Poczdamie warto przespacerować się Brandenburger Straße ciągnącą się od poczdamskiej bramy brandenburskiej, aż do kościoła św. Piotra i Pawła. Jako ciekawostka warto dodać, że w Poczdamie znajduje się najstarsze na świecie studio filmowe Babelsberg działające od 1912 roku, w którym do dzisiaj powstają produkcje wielkiego formatu. Oprócz Poczdamu, w Brandenburgii warto odwiedzić też miasto Brandenburg położone nad rzeką Hawelą założone w X wieku, oraz malutki Templin, w którym warto zwrócić uwagę na dobrze zachowany mur miejski wraz z wieżami.

Brandenburgia jest prawdziwym rajem dla miłośników odpoczynku na łonie natury. Land nazywany jest krainą tysiąca jezior co z pewnością ucieszy wszystkich miłośników sportów wodnych oraz relaksu nad wodą. Dla preferujących sport na dwóch kółkach, przeznaczone jest ponad 1100 kilometrów tras rowerowych, z czego jedna z nich, licząca 700 km ciągnie się dookoła całego landu. Na terenie landu znajduje się Park Narodowy Doliny Dolnej Odry, oraz aż trzy rezerwaty biosfery wpisane na listę UNESCO: Elbe-Brandenburg, Schorfheide-Chorin i Spreewald, który spośród wszystkich brandenburskich regionów turystycznych zachwyca najbardziej. Malowniczo położony Spreewald jest idealnym miejscem na urlop dla każdego. Do głównych atrakcji należą baseny termalne, sporty wodne, trasy rowerowe i wiele szlaków turystycznych idealnych na długie spacery. Oprócz tego, Spreewald słynie ze swoich Spreewälder Gurken kiszonych doprawianych sekretnymi przyprawami oraz kiszonymi w specjalnych beczkach. Poza ogórkami, innym brandenburskim przysmakiem są szparagi z Beelitz, a za tradycyjną potrawę regionalną uznaje się ziemniaki w mundurkach podawane z twarogiem.

Zachęcamy do odwiedzenia Brandenburgii!

 

 

NALEŻYMY DO

SAZ

KONTAKT

Ad Senior Plus sp. z o.o. sp. k.
ul. Zamkowa 6/3
65-086 Zielona Góra

email: info@adsenior.pl

REFERENCJE

Bardzo dobra firma, uczciwa i solidna, godna polecenia. Wynagrodzenie zawsze w terminie, składki odprowadzane do ZUS-u od średniej krajowej, karta EKUZ, stały kontakt z szefem, który zawsze służy pomocą w razie problemu. Współpraca układa nam się bez zarzutu, mogę każdemu polecić tę firmę z pełną odpowiedzialnością. Pracuję już drugi rok i jestem bardzo zadowolona.

Emiliana z okolic Bydgoszczy