Facebook Ad Senior

48 662 247 973

info@adsenior.pl

Poznaj niemieckie landy - Bawaria

Poznaj niemieckie landy - Bawaria

     Bawaria - największy niemiecki land znajdujący się w południowej części kraju. Graniczy aż z trzema państwami - Austrią, Czechami i Szwajcarią. Osoby zamieszkujące ten region posługują się dialektem bawarskim, w wymowie będącym bardzo podobnym do austriackiej odmiany języka niemieckiego. Bawaria jest również jednym z najbogatszych niemieckich landów. To właśnie tutaj powstały znane niemieckie marki samochodowe takie jak Audi czy BMW. Oprócz tego, region ten jest niesamowicie interesujący turystycznie. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie! Miłośnicy historii mogą zwiedzać stare miasta, zamki, pałace i kościoły, a osoby poszukujące wytchnienia na łonie natury mogą wybrać się w góry, popływać w jeziorze lub rozkoszować się pięknem bawarskiej wsi. 

Stolicą tego landu jest malownicze Monachium leżące nad Izarą, zachęcające turystów mnogością miejsc historycznych i nie tylko. Można tutaj zwiedzić barokowy Pałac Nymphenburg, podziwiać dzieła znanych malarzy takich jak Rubens i Rembrandt w Starej Pinakotece lub przyjrzeć się bliżej sztuce współczesnej w Nowej Pinakotece. Warto również przespacerować się starym miastem by obejrzeć Nowy Ratusz i Katedrą Najświętszej Marii Panny. Dla miłośników techniki z pewnością ciekawe okażą się BMW Welt i Deutsches Museum - jedno z najstarszych i największych muzeów techniki na świecie. Monachium oferuje również wiele pięknych parków takich jak np. Englischer Garten czy Olympiapark - park i kompleks sportowy zbudowany na Igrzyska Olimpijskie 1972 roku, które miały miejsce właśnie w Monachium. Miłośników ciekawych form architektonicznych na pewno zaciekawi bryła stadionu Allianz Arena, na którego murawie trenuje klub sportowy Bayern München, w którym gra najlepszy piłkarz na świecie - Robert Lewandowski. Nie zapominajmy również o corocznym święcie piwa odbywającym się w Monachium. Choć jego nazwa "Oktoberfest" sugeruje, że odbywa się w październiku, tak naprawdę już od ponad stu lat odbywa się na przełomie września i października. W tym czasie, miasto na dwa tygodnie zamienia się w wielki festyn oferujący mnóstwo atrakcji dla całych rodzin takich jak wesołe miasteczka, koncerty czy parady.

Będąc w Bawarii warto zwiedzić również inne piękne, stare miasta, takie jak Norymberga - miasto będące miejscem pochówku Wita Stwosza, Augsburg oraz również Regensburg i Bamberg, których stare miasta są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Do innych bawarskich obiektów znajdujących się na tej liście należą rokokowy kościół pielgrzymkowy w Wies oraz barokowa rezydencja biskupia w Würzburgu. Innymi atrakcjami turystycznymi w tym rejonie są również zamek Neuschwanstein, będący inspiracją do zamku Walta Disneya, Romantische Strasse w Rothenburgu czy neobarokowy pałac Linderhof. 

By wypocząć na łonie natury, wystarczy oddalić się nieco od zgiełku miast i udać się na bawarską wieś, dodatkowym atutem są piękne bawarskie drewniane chaty, często upiększone malowidłami ściennymi i mnóstwem kwiatów. Miłośnikom aktywnego wypoczynku polecamy udać się nieco bardziej na południe Bawarii, gdzie zaczynają się Alpy. Idealnym miejscem na górskie wędrówki będzie park narodowy Berchtesgaden. Preferującym odpoczynek nad wodą proponujemy wycieczkę nad Königssee - malownicze jezioro ukryte w górach, lub Bodensee (Jezioro Bodeńskie) znajdujące się na styku trzech państw - Niemiec, Szwajcarii i Austrii.

Jak widać, atrakcji w Bawarii nie brak! Te wymienione tutaj to tylko znikoma ilość tego, co oferuje ten land. Zachęcamy do podróży w ten unikalny region Niemiec i Europy! 

 

NALEŻYMY DO

SAZ

KONTAKT

Ad Senior Plus sp. z o.o. sp. k.
ul. Zamkowa 6/3
65-086 Zielona Góra

email: info@adsenior.pl

REFERENCJE

Jako mój pracodawca pan Dariusz z firmy Ad Senior sp. z o.o. sp. k. w Zielonej Górze zawsze sprawdza się znakomicie. Nasza współpraca trwa już 4 lata, w ciągu tego czasu wiele razy mogłam liczyć na rzetelność i zaangażowanie ze strony pracodawcy. W razie problemów w czasie pracy pan Dariusz zawsze reaguje na zaistniałą sytuację, jest pod telefonem, nigdy nie odczułam pozostawienia mnie bez opieki. Firma jest solidna, skupiająca się na pracownikach i ich potrzebach. Jestem zadowolona ze współpracy i chętnie polecę tę firmę innym osobom.

Eugenia, opiekunka osób starszych z Zielonej Góry