Facebook Ad Senior

48 662 247 973

info@adsenior.pl

Poznaj niemieckie landy - Badenia-Wirtembergia

Poznaj niemieckie landy - Badenia-Wirtembergia

Tym razem zabieramy Państwa w podróż do malowniczej Badenii-Wirtembergii, idealnego miejsca na wypoczynek na łonie natury oraz chwilę relaksu. Badenia-Wirtembergia jest trzecim największym landem Niemiec, leży w południowej części kraju. Graniczy z Francją i Szwajcarią. Mówi się, że land ten jest słoneczną częścią Niemiec ponieważ roczna ilość słońca w tym rejonie jest większa niż w pozostałych rejonach Niemiec. 

Stolicą landu jest Stuttgart. Miasto położone jest nad rzeką Neckar, a jego dzieje sięgają czasów Cesarstwa Rzymskiego. Stuttgart przede wszystkim jest kojarzony z wysoko rozwiniętą gospodarką i produkcją samochodów takich jak Porsche czy Mercedes, jednak turyści również znajdą tu coś dla siebie. W Stuttgarcie przede wszystkim warto zobaczyć XVIII-wieczny Neues Schloss w stylu barokowym, będący siedzibą władz landu oraz przepiękne ogrody zamkowe pełniące funkcję rekreacyjną dla mieszkańców miasta. Tuż przy ogrodach można podziwiać budynki opery i teatru Stuttgartu. W pobliżu znajduje się też Altes Schloss, w którym można zwiedzić bezpłatne muzeum Landesmuseum Württemberg przedstawiające dzieje regionu. 

Wybierając się do Badenii-Wirtembergii, oprócz stolicy landu warto odwiedzić również inne miasta. 45 kilometrów na południe od Stuttgartu leży miasto Tübingen znane głównie jako ośrodek uniwersytecki. Ponad 1/4 mieszkańców miasta stanowią studenci. To tutaj studiował m.in. niemiecki astronom Johannes Kepler oraz filozof Georg Wilhelm Friedrich Hegel. W Tübingen szczególnie warto zobaczyć historyczne stare miasto, kolorową zabudowę tuż nad rzeką Neckar, zamek Hohentübingen oraz Kolegiatę św. Jerzego. Kontynuując naszą wycieczkę po historycznych miastach Badenii-Wirtembergii wybieramy się na północ landu, do Heidelbergu. Niewątpliwą wizytówką tego miasta jest gotycko-renesansowy zamek położony na zboczu góry Königstuhl, gdzie obecnie znajduje się muzeum aptekarstwa i największa beczka do wina na świecie. Oprócz tego Heidelberg może pochwalić się urokliwym barokowym starym miastem odbudowanym w XVII wieku, pięknymi kościołami oraz malowniczym Starym Mostem na rzece Neckar. 

Badenia-Wirtembergia jest również idealnym miejscem na relaks. W tym celu warto wybrać się do jednego z miast uzdrowiskowych, których nie brak w rejonie gór Schwarzwaldu. Najbardziej znane jest malowniczego Baden-Baden słynące przede wszystkim z basenów termalnych. Oprócz tego, cały obszar gór Schwarzwaldu jest idealnym miejscem na aktywny wypoczynek, zarówno zimą jak i latem. Rejon ten jest też jedynym Parkiem Narodowym w Badenii-Wirtembergii (Park Narodowy Schwarzwaldu). Oprócz aktywności fizycznych i wypoczynku na łonie natury warto zwrócić również uwagę na charakterystyczną architekturę Schwarzwaldu jak i lokalne rękodzieło. To właśnie w tym regionie powstały pierwsze zegary z kukułką. Warto również skosztować lokalnych przysmaków takich jak tort szwarcwaldzki czy szynka szwarcwaldzka. A miłośnicy sportów wodnych mogą wybrać się do Konstanz - miasta położonego nad jeziorem Bodeńskim tuż na granicy ze Szwajcarią. Co ciekawe, jezioro Bodeńskie leży na terenie aż trzech państw - Niemiec, Szwajcarii i Austrii. 

Serdecznie polecamy Państwu podróż w ten malowniczy region południowych Niemiec!

 

 

 

 

 

NALEŻYMY DO

SAZ

KONTAKT

Ad Senior Plus sp. z o.o. sp. k.
ul. Zamkowa 6/3
65-086 Zielona Góra

email: info@adsenior.pl

REFERENCJE

Jako mój pracodawca pan Dariusz z firmy Ad Senior sp. z o.o. sp. k. w Zielonej Górze zawsze sprawdza się znakomicie. Nasza współpraca trwa już 4 lata, w ciągu tego czasu wiele razy mogłam liczyć na rzetelność i zaangażowanie ze strony pracodawcy. W razie problemów w czasie pracy pan Dariusz zawsze reaguje na zaistniałą sytuację, jest pod telefonem, nigdy nie odczułam pozostawienia mnie bez opieki. Firma jest solidna, skupiająca się na pracownikach i ich potrzebach. Jestem zadowolona ze współpracy i chętnie polecę tę firmę innym osobom.

Eugenia, opiekunka osób starszych z Zielonej Góry