Facebook Ad Senior

48 662 247 973

info@adsenior.pl

Opiekunka osób starszych w Niemczech – jak się przygotować do pierwszego wyjazdu

Opiekunka osób starszych w Niemczech – jak się przygotować do pierwszego wyjazdu

Przygotowując się do pierwszego wyjazdu do pracy do Niemiec, nie musisz się martwić o sprawy organizacyjne. Jako opiekunka osób starszych AdSenior jedziesz do sprawdzonego, bezpiecznego miejsca i rodziny. Jednak wiemy, że wyjazd potrafi być stresujący, dlatego przygotowaliśmy kompleksowy poradnik opiekunki z cennymi poradami.

Poznaj miejsce, do którego jedziesz

Gdy dostaniesz wiadomości od przedstawiciela AdSenior o wyjeździe, sprawdź w Internecie informacje na temat tego miejsca. Zobacz mapę miasta, odległość domu podopiecznego od sklepów, szpitala, apteki. Poczytaj o miejscach, które możesz odwiedzić w czasie wolnym. Zebranie wskazówek o nowym mieście pozwoli Ci oswoić się z myślą o wyjeździe, a na miejscu poczujesz się mniej zagubiona.

Zadbaj o dokumenty i ubezpieczenie

Jadąc do pracy z agencji opiekunek osób starszych AdSenior, nie musisz martwić się o dokumenty pozwalające na legalną pracę. Jednak jest kilka rzeczy, o które musisz wcześniej zadbać indywidualnie.

Przede wszystkim koniecznie sprawdź ważność dokumentu osobistego lub paszportu i prawa jazdy. Brak ważnego dokumentu może skutkować poważnymi konsekwencjami. Dodatkowo powinnaś wyrobić kartę EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Kartę EKUZ wyrobisz w lokalnym oddziale NFZ. Ta karta uprawnia do korzystania z opieki zdrowotnej na koszt NFZ w państwowej służbie zdrowia każdego państwa członkowskiego UE. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie świadczenia są pokrywane z tytułu karty EKUZ, dlatego warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie prywatne na czas pobytu w Niemczech.

Jeśli dopiero rozważasz pracę jako opiekunka osób starszych AdSenior, wypełnij formularz zgłoszeniowy, a następnie dostarcz do nas szczegółowy kwestionariusz (który przesyłamy po otrzymaniu zgłoszenia) oraz zaświadczenie o niekaralności.

Spakuj kosmetyki oraz wygodną odzież i obuwie

W pracy opiekunki osoby starszej warto wybrać luźne, wygodne ubrania, które nie będą krępować Twoich ruchów. Przydadzą się przy codziennych czynnościach pielęgnacyjnych i prowadzeniu domu. Warto spakować jeden lub dwa zestawy na wyjście, np. do kościoła lub w odwiedziny. Weź ze sobą wygodne obuwie: adidasy, klapki, kapcie, buty pasujące do eleganckiego zestawu. Wybierając odzież i obuwie na wyjazd, przygotuj się na różne warunki pogodowe, np. kurtka przeciwdeszczowa także może się przydać! Weź kosmetyki, których używasz na co dzień oraz leki, które regularnie przyjmujesz. Możesz spakować także leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, które wiesz, że zawsze Ci pomagają.

Przygotowując się do pierwszego wyjazdu, pamiętaj o zdrowym rozsądku. Nie przekrocz maksymalnej wagi walizki i nie bój się, że o czymś zapomnisz. W Niemczech także są sklepy, w których kupisz brakujące rzeczy. I co ważne, każdy wyjazd trwa tylko kilka tygodni.

Znajomość języka niemieckiego

Wyjeżdżając do Niemiec jako opiekunka osoby starszej, powinnaś porozumiewać się w języku niemieckim przynajmniej na poziomie komunikatywnym. Bez obaw, wystarczy, że opanujesz podstawy, a na miejscu Twoja znajomość języka będzie polepszała się każdego dnia. Przypomnij sobie standardowe zwroty i wyrażenia. Odśwież słownictwo z zakresu codziennych czynności, jedzenia, przedmiotów w domu. Możesz spakować kieszonkowy słownik albo rozmówki polsko-niemieckie. Niektóre opiekunki prowadzą własne zeszyty, w których zapisują przydatne słowa i zwroty. Możesz także przygotować kilka słów o sobie, aby przedstawić się podopiecznemu i jego rodzinie bez stresu.


Przeczytaj także: Stres w pracy opiekunki osoby starszej - jak sobie z nim radzić?


Dobre nastawienie to podstawa

Zawód opiekunki osób starszych wymaga posiadania pewnych cech charakteru, bez których jego wykonywanie jest praktycznie niemożliwe. Jeśli jesteś osobą cierpliwą, życzliwą i empatyczną, to już połowa sukcesu. Łagodne, przyjazne usposobienie znacząco pomaga w codziennej pracy z seniorami, dlatego nie musisz się stresować, że nie dasz rady. Pamiętaj, że dobre nastawienie jest równie ważne co sprawy formalne i znajomość języka.

Pierwszy wyjazd do Niemiec z AdSenior

Dokładamy wszelkich starań, aby praca w Niemczech jako opiekunka osób starszych AdSenior była satysfakcjonująca dla naszego personelu oraz dla naszych klientów. Pomagamy w rozwiązywaniu problemów, odpowiadamy na nurtujące pytania, dzielimy się radami i praktycznymi wskazówkami. Jeśli planujesz wyjazd do pracy do Niemiec, wypełnij nasz formularz kontaktowy.

NALEŻYMY DO

SAZ

KONTAKT

Ad Senior sp. z o. o.
ul. Zamkowa 6/3
65-086 Zielona Góra

email: info@adsenior.pl

REFERENCJE

Chciałabym serdecznie podziękować za dotychczasową udaną współpracę, bardzo dobry kontakt z firmą, pomoc i wsparcie w trudnych chwilach. Dziękuję za dobre rady, udane zlecenia, trafnie dobrane oferty do moich oczekiwań i doświadczenia. Dziękuję za dołożenie wszelkich starań, aby wyjazdy okazały się udane!

Małgorzata (województwo lubuskie)