Facebook Ad Senior

48 662 247 973

info@adsenior.pl

Koronawirus - ważne informacje dla opiekunek/ów osób starszych

Koronawirus - ważne informacje dla opiekunek/ów osób starszych

Jak unikać zarażenia koronawirusem?

Choroba wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2 stanowi śmiertelne zagrożenie dla seniorów i osób przewlekle chorych, dlatego ich opiekunowie powinni zachować szczególną ostrożność, aby nie dopuścić do zarażenia siebie oraz swoich podopiecznych. Przede wszystkim należy zachować spokój, nie ulegać panice i wypełniać swoje zadania tak, aby osoba starsza czuła się bezpieczna i otoczona opieką.

 

Dokładnie myj ręce i nie dotykaj twarzy

Koronawirus przenosi się drogą kropelkową i potrafi przeżyć na powierzchni nawet do kilku dni. Dlatego zachowanie zasad higieny osobistej odgrywa ogromną rolę!

Mydło jest niezwykle skuteczne w walce z wirusem. Należy regularnie myć ręce, pamiętając o wszystkich newralgicznych miejscach (kciuki, miejsca między palcami, paznokcie, nadgarstki). Myj ręce po każdym powrocie do domu i kontakcie z osobami z zewnątrz. Poza domem używaj żeli antybakteryjnych, jeśli nie masz dostępu do wody i mydła. Niedotykanie twarzy jest tak samo ważne jak mycie rąk. To przez kontakt z ustami, nosem i oczami koronawirus przedostaje się do naszego organizmu.

 

Sprawdź zapasy leków i żywności

Upewnij się, że w apteczce posiadasz zapasy leków i suplementów przyjmowanych przez podopiecznego oraz czy w kuchni masz artykuły spożywcze z długą datą ważności, np. makaron, kasza, ryż. Dzięki zapasom (ale zrobionych z rozsądkiem) nie będziesz musiała wychodzić co chwilę do sklepu, a tym samym ograniczysz ryzyko zachorowania. Jeśli potrzebujesz zrobić większe zakupy, poproś o pomoc rodzinę seniora lub wybierz usługę zakupów z dowozem. Może w Twojej okolicy są także życzliwi sąsiedzi, którzy pomagają innym w tej trudnej sytuacji?

 

Zostań w domu

Weź udział w akcji #ZostańWDomu nawołującą do ograniczenia wyjść. Taka dobrowolna kwarantanna pomoże uchronić siebie i podopiecznego przed osobą zarażoną. Dlatego jeśli musisz wyjść na zakupy do sklepu lub apteki, unikaj tłumu. Nie korzystaj z autobusów miejskich, metra, pociągów, tramwajów. Jeśli możesz, wybieraj prywatny środek transportu, np. samochód. Nie dotykaj niczego gołymi rękoma (a w przypadku kontaktu pamiętaj o dokładnym myciu rąk mydłem lub żelem dezynfekującym). Ogranicz spacery, a z podopiecznym wychodźcie na taras, balkon lub do ogrodu. Ogranicz niekonieczne wizyty u seniora.

 

Co robić, jeśli czujesz się chora

Jeśli miałaś kontakt osobą zakażoną, podejrzewasz u siebie zarażenie koronawirusem lub inną chorobę, skontaktuj się telefonicznie ze swoim lekarzem lub szpitalem w okolicy. Do objawów choroby należą: suchy kaszel, gorączka, problemy z oddychaniem, zmęczenie, ból mięśni. Nie wychodź z domu. Możesz też skorzystać z całodobowej infolinii uruchomionej przez NFZ pod numerem 800-190-590.

Pamiętaj, że jesteś ubezpieczona i masz kartę EKUZ, która upoważnia Cię do bezpłatnej opieki medycznej w Niemczech!

 

Przestrzegaj zaleceń specjalistów

Aktualna sytuacja wymaga od wszystkich przedsięwzięcia odpowiednich środków ochrony przed zarażeniem. Myj ręce, nie przebywaj w tłumie, ogranicz wyjścia z domu, a jeśli czujesz się chora, koniecznie skontaktuj się z lekarzem. Dbaj o dobre samopoczucie podopiecznego, spokojnie wyjaśniaj, co się dzieje.

Koordynatorzy z AdSenior są do Twojej dyspozycji. W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt.

 


Wszystkie aktualne i potwierdzone informacje o koronawirusie znajdziesz na rządowej stronie Gov.pl. Zaglądaj tutaj regularnie, a w razie wątpliwości dotyczących pracy opiekunów osób starszych, skontaktuj się z naszym biurem. 


NALEŻYMY DO

SAZ

KONTAKT

Ad Senior sp. z o. o.
ul. Zamkowa 6/3
65-086 Zielona Góra

email: info@adsenior.pl

REFERENCJE

Bardzo dobra firma, uczciwa i solidna, godna polecenia. Wynagrodzenie zawsze w terminie, składki odprowadzane do ZUS-u od średniej krajowej, karta EKUZ, stały kontakt z szefem, który zawsze służy pomocą w razie problemu. Współpraca układa nam się bez zarzutu, mogę każdemu polecić tę firmę z pełną odpowiedzialnością. Pracuję już drugi rok i jestem bardzo zadowolona.

Emiliana z okolic Bydgoszczy