Facebook Ad Senior

48 662 247 973

info@adsenior.pl

Jak radzić sobie z tęsknotą w pracy opiekunki?

Jak radzić sobie z tęsknotą w pracy opiekunki?

Rozłąka z rodziną i przyjaciółmi zawsze jest trudna, a w pracy opiekunki uczucie tęsknoty potęguje dodatkowo fakt, że jesteśmy w obcym kraju. Jak sobie z tym radzić? Mamy kilka sposobów.

Czerp siłę z motywacji

Dlaczego wyjeżdżasz jako opiekun osób starszych? Jeśli czujesz w sobie powołanie, empatię i rzeczywiście chcesz nieść pomoc, skoncentruj się właśnie na tej motywacji. Być może masz też inne cele – naukę języka niemieckiego, poprawienie sytuacji finansowej? Pamiętaj o nich i wracaj do nich w chwilach szczególnie trudnych. Przede wszystkim – stwórz sobie warunki, by swoje cele realizować. Rozwijaj swoje umiejętności jako opiekunki, korzystaj z okazji, by ćwiczyć język, potraktuj nową sytuację jako wyzwanie i ciesz się każdym drobnym sukcesem.

Oswój się z nowym miejscem

Najlepszym sposobem na zaadaptowanie się do nowego miejsca jest nawiązanie pozytywnych relacji z otoczeniem. Zadbaj o bliską więź z podopiecznym i dbaj o relacje z jego rodziną oraz bliskimi. Podczas wyjazdu stajesz się jednym z domowników – nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować poczuć się u seniora jak w domu. Pomoże Ci w tym również stworzenie sobie przyjemnej przestrzeni w swoim pokoju. Zabierz ze sobą zdjęcia bliskich, otocz się ulubionymi przedmiotami, zadbaj o swój własny komfort.

Odkrywaj możliwości jakie oferuje otoczenie

Bez względu na to, czy wyjeżdżasz do dużego miasta czy niewielkiej miejscowości, staraj się odkrywać uroki otoczenia. Szukaj pobliskich atrakcji i sposobów na spędzanie wolnego czasu, naucz się swobodnie poruszać po najbliższej okolicy. Być może uda Ci się nawiązać kontakt z innymi opiekunkami i wspólnie z nimi spędzać czas. To bardzo silna grupa wsparcia, która mierzy się z podobnymi problemami i dlatego najlepiej Cię zrozumie.

Bądź w kontakcie z bliskimi

XXI wiek oferuje mnóstwo możliwości, by utrzymywać relacje z rodziną również na odległość. Wysyłaj bliskim zdjęcia swojej okolicy, rozmawiaj z nimi na Skypie, korzystaj z wideo czata. Nic tak nie odstresowuje jak rozmowy z osobami, które doskonale Cię znają.

Skontaktuj się z koordynatorem

Jeśli czujesz, że tęsknota Cię przytłacza, a powodem są – na przykład – warunki, jakie zastałaś na miejscu, skontaktuj się z nami. Trudne sytuacje w domu seniora mogą potęgować tęsknotę za domem. Chętnie pomożemy je rozwiązać.

NALEŻYMY DO

SAZ

KONTAKT

Ad Senior sp. z o. o.
ul. Zamkowa 6/3
65-086 Zielona Góra

email: info@adsenior.pl

REFERENCJE

Chciałabym serdecznie podziękować za dotychczasową udaną współpracę, bardzo dobry kontakt z firmą, pomoc i wsparcie w trudnych chwilach. Dziękuję za dobre rady, udane zlecenia, trafnie dobrane oferty do moich oczekiwań i doświadczenia. Dziękuję za dołożenie wszelkich starań, aby wyjazdy okazały się udane!

Małgorzata (województwo lubuskie)