Facebook Ad Senior

48 662 247 973

info@adsenior.pl

Poznaj niemieckie landy - Hesja

Poznaj niemieckie landy - Hesja

Hesja - choć niewielka, ma wiele do zaoferowania. Liczne bogactwa kulturowe jak i przyrodnicze stanowią wizytówkę tego landu. To właśnie tutaj powstała znana marka samochodowa - Opel, oraz to tutaj tworzyli i mieszkali bracia Grimm.

Ten spokojny land położony w centralnej części Niemiec, w starożytności znajdował się w granicach Cesarstwa Rzymskiego. Stolicą Hesji jest malownicze Wiesbaden znane głównie jako uzdrowisko. Największym miastem tego landu jest Frankfurt nad Menem, gdzie mieszczą się m.in. siedziba Europejskiego Banku Centralnego i giełda papierów wartościowych. We Frankfurcie znajduje się również największy port lotniczy w Niemczech i jeden z większych na świecie. Ze względu na mnogość drapaczy chmur, niektórzy nazywają tę metropolię europejskim Nowym Jorkiem. Inne miasta Hesji warte odwiedzenia to Kassel, mogące pochwalić się wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jednym z najważniejszych kompleksów pałacowo-parkowych w Niemczech - Wilhelmshöhe, malownicze miasteczko Rüdesheim am Rhein znane z produkcji wina i brandy, oraz Darmstadt będące ważnym ośrodkiem kulturowym tego regionu.

Oprócz tego, Hesja słynie z pięknych krajobrazów i wielu atrakcji kulturalnych przyciągających turystów z całego świata. W granicach tego landu płynie Ren - jedna z najdłuższych rzek Europy oraz jeden z jej największych dopływów - Men. W Górnej dolinie środkowego Renu, wpisanej na listę UNESCO, znajdują się liczne zamki, twierdze i kościoły, a tuż obok nich, na zboczach doliny rozciągają się malownicze winnice urozmaicające krajobraz. Co więcej, w Hesji warto odwiedzić park narodowy Kellerwald-Edersee, który również jest wpisany na listę UNESCO. Jest to jeden z nielicznych lasów bukowych tej części Europy. Jednak nie są to jedyne miejsca w Hesji wchodzące w skład dziedzictwa UNESCO. Warto również zwrócić uwagę na rzymski system umocnień granicznych między Renem a Dunajem - Limes Górnogermańsko-Retycki ciągnący się na 550 km, czy na opactwo benedyktynów w Lorsch założone w 764 roku.

W Hesji miłośnicy wycieczek pieszych i rowerowych również znajdą coś dla siebie. Mimo że Hesja jest raczej płaskim landem, jest tam również kilka pasm górskich, takich jak góry Taunus, Vogelsberg, Spessart i Odenwald. Najwyższy szczyt Hesji - Wasserkuppe mierzy skromne 950 metrów, jednak mimo wszystko widok z góry jest niesamowity. Spragnieni odpoczynku nad wodą mogą wybrać się nad zalew Edersee znajdujący się niedaleko Kassel lub skorzystać z basenów termalnych, których nie brak na terenie Hesji. Dla każdego coś się znajdzie!

Zapraszamy do Hesji!

 

NALEŻYMY DO

SAZ

KONTAKT

Ad Senior sp. z o. o.
ul. Zamkowa 6/3
65-086 Zielona Góra

email: info@adsenior.pl

REFERENCJE

Jako mój pracodawca pan Dariusz z firmy Ad Senior sp. z o.o. sp. k. w Zielonej Górze zawsze sprawdza się znakomicie. Nasza współpraca trwa już 4 lata, w ciągu tego czasu wiele razy mogłam liczyć na rzetelność i zaangażowanie ze strony pracodawcy. W razie problemów w czasie pracy pan Dariusz zawsze reaguje na zaistniałą sytuację, jest pod telefonem, nigdy nie odczułam pozostawienia mnie bez opieki. Firma jest solidna, skupiająca się na pracownikach i ich potrzebach. Jestem zadowolona ze współpracy i chętnie polecę tę firmę innym osobom.

Eugenia, opiekunka osób starszych z Zielonej Góry