Facebook Ad Senior

48 662 247 973

info@adsenior.pl

Zmiany w przepisach dotyczących wjazdu na terytorium Niemiec

Zmiany w przepisach dotyczących wjazdu na terytorium Niemiec

Uwaga! Zmiany w przepisach dotyczących wjazdu na terytorium Niemiec obowiązujące od 8 listopada 2020 r. 

Zgodnie z informacją opublikowaną 6 listopada przez niemieckie federalne Ministerstwo ds. Zdrowia od 8 listopada 2020 r. nastąpiły zmiany w przepisach dotyczących wjazdu na terytorium Niemiec z „obszarów ryzyka” (w tym z Polski). 

Poniżej przekazujemy w skrócie nowe wytyczne:

 - osoby wjeżdżające do Niemiec są zobowiązane, by zarejestrować swój przyjazd online przez uruchomiony nowy system o nazwie „Digitale Einreiseanmeldung” na stronie https://www.einreiseanmeldung.de/#/  Zgłoszenia należy dokonać przed wjazdem na terytorium Niemiec.

- w zgłoszeniu podawane są dane takie same jak w przypadku formularza lokalizacji - Aussteigekarte. Zgłoszenie jest automatycznie przekazywane do właściwego Gesundheitsamt, w celu umożliwienia kontroli przebiegu kwarantanny.

- po dokonaniu rejestracji na www.einreiseanmeldung.de otrzymuje się potwierdzenie zgłoszenia, które osoba przekraczająca granicę powinna mieć przy sobie w formie papierowej (dwa egzemplarze) lub jeśli jest to niemożliwe w formie elektronicznej. Zgłoszenie może być wymagane od przewoźników lub odpowiednich służb na granicy. 

- po przyjeździe na terytorium Niemiec obowiązuje obecnie 10 dniowa kwarantanna (wcześniej 14 dni - dalej zachowana w Maklemburgia-Pomorze Przednie), w czasie której nie można opuszczać mieszkania. Podczas kwarantanny zabronione jest przyjmowanie wizyt osób spoza własnego gospodarstwa domowego. Z kwarantanny może zwolnić test wykonany na miejscu wskazanym przez właściwy organ - Gesundheitsamt. Testowi nie można poddać się wcześniej niż 5 dni po przyjeździe.

- niektóre kraje związkowe – landy zwalniają z obowiązku kwarantanny osoby/grupy osób wskazane w rozporządzeniu tych landów, o ile osoby te będą dysponowały negatywnym wynikiem testu na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 (najpóźniej 48 h przed wjazdem do Niemiec) i tu UWAGA zmiana obecnie jak podaje Instytut im. Roberta Kocha akceptowane są dwa rodzaje testów: testy PCR przeprowadzane na terytorium UE - z zaświadczeniem w języku niemieckim, angielskim lub francuskim lub testy antygenowe spełniające kryterium WHO (czułość 80% i z podaniem producenta testu) - z zaświadczeniem w języku niemieckim, angielskim lub francuskim.

WAŻNE! – zwolnienie czy skrócenie kwarantanny dotyczy tylko osób, u których nie występują w tym czasie, żadne symptomy zarażeniem wirusem SARS-CoV-2.

UWAGA!

Wszystkich naszych Opiekunów i Opiekunki informujemy, że w Ad Senior śledzimy na bieżąco wszystkie zmiany w przepisach, by nasi pracownicy spełniali wszystkie wymagane prawem formalności. Dostarczamy wszystkie wymagane dokumenty i pomagamy w spełnianiu wszystkich wymaganych prawem procedur. Jesteśmy do dyspozycji – w razie pytań, wątpliwości zachęcamy do skonsultowania się - tel. 0048 66224973.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie:

https://www.bundesgesundheitsministerium.de/coronavirus-infos-reisende.html

https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Tests.html

https://www.gov.pl/web/niemcy/informacje-dot-rozprzestrzeniania-sie-koronawirusa-sars-cov-2-w-niemczech

NALEŻYMY DO

SAZ

KONTAKT

Ad Senior Plus sp. z o.o. sp. k.
ul. Zamkowa 6/3
65-086 Zielona Góra

email: info@adsenior.pl

REFERENCJE

Jako mój pracodawca pan Dariusz z firmy Ad Senior sp. z o.o. sp. k. w Zielonej Górze zawsze sprawdza się znakomicie. Nasza współpraca trwa już 4 lata, w ciągu tego czasu wiele razy mogłam liczyć na rzetelność i zaangażowanie ze strony pracodawcy. W razie problemów w czasie pracy pan Dariusz zawsze reaguje na zaistniałą sytuację, jest pod telefonem, nigdy nie odczułam pozostawienia mnie bez opieki. Firma jest solidna, skupiająca się na pracownikach i ich potrzebach. Jestem zadowolona ze współpracy i chętnie polecę tę firmę innym osobom.

Eugenia, opiekunka osób starszych z Zielonej Góry