Facebook Ad Senior

48 662 247 973

info@adsenior.pl

Od 16 grudnia zwiększone obostrzenia w Niemczech

Od 16 grudnia zwiększone obostrzenia w Niemczech

Niemiecki rząd zapowiedział w związku z pandemią wprowadzenie od 16 grudnia zwiększonych obostrzeń. 

 Od 16 grudnia 2020 do 10 stycznia 2021 zostaną wprowadzone m.in. następujące zasady:- większość sklepów, których działalność nie jest niezbędna ma zostać zamknięta od 16 grudnia – z wyjątkiem tych, które pokrywają codzienne potrzeby (apteki, drogerie, sklepy i markety spożywcze).

- dopuszczone są spotkania 5 osób z dwóch gospodarstw domowych (ograniczenie nie dotyczy dzieci poniżej 14 roku życia). W niektórych krajach związkowych w okresie świątecznym (24-26/27.12) dopuszczone są spotkania do 5 osób z wielu gospodarstw domowych lub ponad 5 osób, ale w tym przypadku istnieje ograniczenie, że oprócz domowników mogą to być maksymalnie 4 osoby spokrewnione z gospodarzami. Rozporządzenia mogą się zmieniać w zależności od sytuacji w danym landzie.

- zakaz zgromadzeń w miejscach publicznych. W Sylwestra i Nowy Rok obowiązuje ogólnokrajowy zakaz gromadzenia się i zakaz używania fajerwerków w miejscach publicznych.

 

- zamknięte punkty usługowe, otwarte tylko te świadczące usługi niezbędne dla zdrowia

 

- zamknięte szkoły i przedszkola

 

- hotele nie przyjmują turystów

 

- otwarte pozostają banki, stacje paliw, placówki pocztowe, kasy oszczędności

 

- nabożeństwa będą się odbywać w reżimie sanitarnym (możliwe wprowadzenie wcześniejszej rejestracji uczestników)

 

- zakaz działalności zakładów fryzjerskich i kosmetycznych

- restauracje i punkty gastronomiczne mają tylko możliwość usługi na wynos

 

- na niektórych obszarach, w których występuje wysoki wskaźnik zarażeń wprowadzono zakaz przemieszczania się bez ważnej przyczyny lub zakaz opuszczania domu ( tzw. „godzina policyjna”) w godzinach nocnych, tak jest np. w Monachium.

 

UWAGA – pomimo wprowadzenia tzw. twardego „lockdown’u” granice pozostają otwarte dla przepływu pracowników. Oznacza to, że przy spełnieniu ustalonych wcześniej warunków można wyjechać legalnie do pracy. O zasadach przekraczania granicy informujemy tutaj Zmiany w przepisach dot. wjazdu do Niemiec

Przypominamy, że poszczególnych landach przepisy mogą ulegać zróżnicowaniu, dlatego warto śledzić obostrzenia wprowadzane przez poszczególne kraje związkowe. Informacje na ich temat można uzyskać na stronach internetowych poszczególnych landów (linki do stron z informacjami podajemy na dole)

Zachęcamy do śledzenia na bieżąco wpisów w Aktualnościach https://www.adsenior.pl/aktualnosci i na naszym Blogu https://www.adsenior.pl/blog gdzie staramy się omawiać ważne informacje dotyczące obecnej sytuacji i przepisów.

 

Pamiętaj szukaj informacji na sprawdzonych stronach:

https://www.gov.pl/web/niemcy/informacje-dot-rozprzestrzeniania-sie-koronawirusa-sars-cov-2-w-niemczech

https://www.gov.pl/web/niemcy/wprowadzenie-kontroli-granicznych-przez-niemcy-na-przejsciach-ladowych-z-austria-dania-francja-luksemburgiem-i-szwajcaria

 

Federalne Ministerstwo Zdrowia (Bundesministerium für Gesundheit)

 https://www.zusammengegencorona.de/informieren/information-for-foreign-careworkers/#polski

https://www.bundesgesundheitsministerium.de/coronavirus-infos-reisende.html

 

Informacje dotyczące rozporządzeń poszczególnych landów znajdują się na stronie https://www.bundesregierung.de/breg-de/themen/coronavirus/corona-bundeslaender-1745198


 

NALEŻYMY DO

SAZ

SAO

KONTAKT

Ad Senior Plus sp. z o.o. sp. k.
ul. Zamkowa 6/3
65-086 Zielona Góra

email: info@adsenior.pl

REFERENCJE

Bardzo dobra firma, uczciwa i solidna, godna polecenia. Wynagrodzenie zawsze w terminie, składki odprowadzane do ZUS-u od średniej krajowej, karta EKUZ, stały kontakt z szefem, który zawsze służy pomocą w razie problemu. Współpraca układa nam się bez zarzutu, mogę każdemu polecić tę firmę z pełną odpowiedzialnością. Pracuję już drugi rok i jestem bardzo zadowolona.

Emiliana z okolic Bydgoszczy