Facebook Ad Senior

48 662 247 973

info@adsenior.pl

Od 16 grudnia zwiększone obostrzenia w Niemczech

Od 16 grudnia zwiększone obostrzenia w Niemczech

Niemiecki rząd zapowiedział w związku z pandemią wprowadzenie od 16 grudnia zwiększonych obostrzeń. 

 Od 16 grudnia 2020 do 10 stycznia 2021 zostaną wprowadzone m.in. następujące zasady:- większość sklepów, których działalność nie jest niezbędna ma zostać zamknięta od 16 grudnia – z wyjątkiem tych, które pokrywają codzienne potrzeby (apteki, drogerie, sklepy i markety spożywcze).

- dopuszczone są spotkania 5 osób z dwóch gospodarstw domowych (ograniczenie nie dotyczy dzieci poniżej 14 roku życia). W niektórych krajach związkowych w okresie świątecznym (24-26/27.12) dopuszczone są spotkania do 5 osób z wielu gospodarstw domowych lub ponad 5 osób, ale w tym przypadku istnieje ograniczenie, że oprócz domowników mogą to być maksymalnie 4 osoby spokrewnione z gospodarzami. Rozporządzenia mogą się zmieniać w zależności od sytuacji w danym landzie.

- zakaz zgromadzeń w miejscach publicznych. W Sylwestra i Nowy Rok obowiązuje ogólnokrajowy zakaz gromadzenia się i zakaz używania fajerwerków w miejscach publicznych.

 

- zamknięte punkty usługowe, otwarte tylko te świadczące usługi niezbędne dla zdrowia

 

- zamknięte szkoły i przedszkola

 

- hotele nie przyjmują turystów

 

- otwarte pozostają banki, stacje paliw, placówki pocztowe, kasy oszczędności

 

- nabożeństwa będą się odbywać w reżimie sanitarnym (możliwe wprowadzenie wcześniejszej rejestracji uczestników)

 

- zakaz działalności zakładów fryzjerskich i kosmetycznych

- restauracje i punkty gastronomiczne mają tylko możliwość usługi na wynos

 

- na niektórych obszarach, w których występuje wysoki wskaźnik zarażeń wprowadzono zakaz przemieszczania się bez ważnej przyczyny lub zakaz opuszczania domu ( tzw. „godzina policyjna”) w godzinach nocnych, tak jest np. w Monachium.

 

UWAGA – pomimo wprowadzenia tzw. twardego „lockdown’u” granice pozostają otwarte dla przepływu pracowników. Oznacza to, że przy spełnieniu ustalonych wcześniej warunków można wyjechać legalnie do pracy. O zasadach przekraczania granicy informujemy tutaj Zmiany w przepisach dot. wjazdu do Niemiec

Przypominamy, że poszczególnych landach przepisy mogą ulegać zróżnicowaniu, dlatego warto śledzić obostrzenia wprowadzane przez poszczególne kraje związkowe. Informacje na ich temat można uzyskać na stronach internetowych poszczególnych landów (linki do stron z informacjami podajemy na dole)

Zachęcamy do śledzenia na bieżąco wpisów w Aktualnościach https://www.adsenior.pl/aktualnosci i na naszym Blogu https://www.adsenior.pl/blog gdzie staramy się omawiać ważne informacje dotyczące obecnej sytuacji i przepisów.

 

Pamiętaj szukaj informacji na sprawdzonych stronach:

https://www.gov.pl/web/niemcy/informacje-dot-rozprzestrzeniania-sie-koronawirusa-sars-cov-2-w-niemczech

https://www.gov.pl/web/niemcy/wprowadzenie-kontroli-granicznych-przez-niemcy-na-przejsciach-ladowych-z-austria-dania-francja-luksemburgiem-i-szwajcaria

 

Federalne Ministerstwo Zdrowia (Bundesministerium für Gesundheit)

 https://www.zusammengegencorona.de/informieren/information-for-foreign-careworkers/#polski

https://www.bundesgesundheitsministerium.de/coronavirus-infos-reisende.html

 

Informacje dotyczące rozporządzeń poszczególnych landów znajdują się na stronie https://www.bundesregierung.de/breg-de/themen/coronavirus/corona-bundeslaender-1745198


 

NALEŻYMY DO

SAZ

KONTAKT

Ad Senior Plus sp. z o.o. sp. k.
ul. Zamkowa 6/3
65-086 Zielona Góra

email: info@adsenior.pl

REFERENCJE

Jako mój pracodawca pan Dariusz z firmy Ad Senior sp. z o.o. sp. k. w Zielonej Górze zawsze sprawdza się znakomicie. Nasza współpraca trwa już 4 lata, w ciągu tego czasu wiele razy mogłam liczyć na rzetelność i zaangażowanie ze strony pracodawcy. W razie problemów w czasie pracy pan Dariusz zawsze reaguje na zaistniałą sytuację, jest pod telefonem, nigdy nie odczułam pozostawienia mnie bez opieki. Firma jest solidna, skupiająca się na pracownikach i ich potrzebach. Jestem zadowolona ze współpracy i chętnie polecę tę firmę innym osobom.

Eugenia, opiekunka osób starszych z Zielonej Góry