Facebook Ad Senior

48 662 247 973

info@adsenior.pl

Aktualna sytuacja – nowe zasady przekraczania granicy

Aktualna sytuacja – nowe zasady przekraczania granicy

Jak zmieniły się zasady wjazdu do Niemiec i co to oznacza dla Opiekunek i Opiekunów osób starszych? Przygotowaliśmy dla Państwa wytyczne, które obowiązują od 24 października br.

Aktualna sytuacja – nowe zasady przekraczania granicy

 

22 października Polska znalazła się na liście tzw. „obszarów ryzyka” podanej przez Instytut im. Roberta Kocha w Niemczech (RKI). Oznacza to, że w nocy z 23 na 24 października wejdą w życie nowe zasady przekraczania granicy z Niemcami dla wszystkich wjeżdżających z terytorium Polski. Co do zasady wszystkie osoby przekraczające granicę obowiązuje 14 –dniowa kwarantanna.

 

Aussteigekarte

Przede wszystkim opiekunki i opiekunów wjeżdżających z Polski na teren Niemiec obowiązuje zgłoszenie swojego przyjazdu do odpowiedniego dla danego landu urzędu tzw. Gesundheitsamt. Dlatego każdy wjeżdżający do Niemiec z terytorium Polski powinien mieć tzw. formularz lokalizacji (Aussteigekarte) wskazujący miejsce pobytu w Niemczech i zgłaszać/wysłać go do odpowiedniego dla danego landu Gesundheitsamtu. Adres odpowiedniego Gesundheitsamtu znajdziecie tutaj, po wpisaniu kodu pocztowego miejscowości:

https://tools.rki.de/PLZTool/

Formularz lokalizacji (Aussteigekarte) dostarczamy wszystkim wyjeżdżającym opiekunom wraz z wszystkimi dokumentami potwierdzającymi wyjazd legalny do pracy. Formularze lokalizacji mogą być wyrywkowo sprawdzane na granicy. Nie dopełnienie obowiązku zgłoszenia Aussteigekarte do odpowiedniego urzędu grozi karą grzywny.

 

14 dniowa kwarantanna w domu podopiecznego?

Kwarantanna nie będzie konieczna, jeśli opiekunka osób starszych jadąca do pracy w Niemczech będzie miała wykonany test molekularny na obecność COVID-19. Wynik testu, wraz z certyfikatem lekarskim w języku niemieckim, jest ważny tylko przez 48 h przed wjazdem do Niemiec!

UWAGA! Nie może to być test na stwierdzenie przeciwciał. Musi to być test na stwierdzenie obecności SARS-Cov-2 w organizmie.

Wszystkim naszym opiekunom organizujemy i opłacamy wykonanie testów, w najbliższym punkcie ich zamieszkania, który wystawia wraz z testem certyfikat lekarski w języku niemieckim lub angielskim.

W przypadku braku testu osoba jest zobowiązana do udania się do miejsca docelowego swojej podróży i rozpoczęcia tam kwarantanny, przy czym zobowiązana jest do wykonania takiego testu w ciągu 10 dni od przybycia do Niemiec. Test ten jest wtedy bezpłatny, po zarejestrowaniu ww. formularza lokalizacji w  lokalnym Gesundheitsamt, który to wskaże miejsce pobrania próbki.

Uwaga! Test ten jest wtedy obowiązkowy, pod karą grzywny 25000€.

 

Co oferujemy:

- pomożemy wypełnić dokument lokalizacyjny tzw. Aussteigekarte

- wskażemy lub dostarczymy go do odpowiedniego urzędu (Gesundheitsamt)

- zorganizujemy, wskażemy miejsce i opłacimy Twój test na COVID-19 wraz z certyfikatem lekarskim w języku niemieckim

- dostarczymy Ci wszystkie potrzebne dokumenty potwierdzające Twój przejazd do Niemiec w celu podjęcia pracy w opiece

- organizujemy podróż z przewoźnikami, którzy spełniają wymogi sanitarne

- każda z naszych opiekunek i opiekunów posiada kartę EKUZ, która uprawnia ją do leczenia na terenie Niemiec

- jesteśmy do Twojej dyspozycji w tym trudnym czasie, masz pytania, coś Cię niepokoi zadzwoń tel. 662247973

 

Monitorujemy na bieżąco sytuację w Polsce i Niemczech. Obecne przepisy mogą ulec zmianie.

 

NALEŻYMY DO

SAZ

KONTAKT

Ad Senior Plus sp. z o.o. sp. k.
ul. Zamkowa 6/3
65-086 Zielona Góra

email: info@adsenior.pl

REFERENCJE

Jako mój pracodawca pan Dariusz z firmy Ad Senior sp. z o.o. sp. k. w Zielonej Górze zawsze sprawdza się znakomicie. Nasza współpraca trwa już 4 lata, w ciągu tego czasu wiele razy mogłam liczyć na rzetelność i zaangażowanie ze strony pracodawcy. W razie problemów w czasie pracy pan Dariusz zawsze reaguje na zaistniałą sytuację, jest pod telefonem, nigdy nie odczułam pozostawienia mnie bez opieki. Firma jest solidna, skupiająca się na pracownikach i ich potrzebach. Jestem zadowolona ze współpracy i chętnie polecę tę firmę innym osobom.

Eugenia, opiekunka osób starszych z Zielonej Góry